Kas mes?

Grybėnai – nedidelis kaimas įsikūręs pietiniame Dysnų ežero krante, nuostabiame gamtos kampelyje, o jame ir mūsų bendruomenė. Grybėnai ir Dysnų ežeras – neatsiejama. Suradę vieną, būtinai pastebėsite ir kitą.

Grybėnų kaimo bendruomenė gyvuoja nuo 2015 m. Mūsų stiprybė – mūsų šaknyse. Todėl pirmoji kraštiečių šventė – kartų susitikimas buvo pirmasis daigas, pagimdęs idėją įkurti bendruomenę.

Mūsų misija

Mes mylime Grybėnus ir darome viską, kad čia gyventi būtų linksma, gera ir jauku. Nuoseklia veikla skatiname šio krašto žmones rinktis aktyvų ir prasmingą gyvenimo būdą.

Veiklos kryptys

Pagrindinės bendruomenės veiklos kryptys – kultūrinių, dvasinių ir bendruomeniškumo vertybių ugdymas, domėjimasis savo kaimo ir krašto istorija, meno, amatų skatinimas, ir gyventojų įtraukimas į šias veiklas, jų darbų propagavimas Mūsų pasirinktas kelias – siūlo kelias, o pagrindinė veikla – mezgimas.

Bendruomenėje rengiami ir įgyvendinami projektai, vyksta įvairūs renginiai. Per gyvavimo metus sukūrėme nemažai tradicijų. Sutartinai giedame „Tautišką giesmę“ ir trankiai švenčiame Jonines prie Dysnų ežero, minime Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną ir su visais bičiuliais piname draugystės apyrankes. Į didžiausią bendruomenės šventę „Po gimtinės dangum“ rugpjūtį renkasi esami ir buvę grybėniškiai iš įvairiausių Lietuvos ir pasaulio kampelių. Grybėniškiai mielai vyksta į įvairias šventes ir kitas bendruomenes, noriai su visais dalinasi gerąją patirtimi – mezgimo amato subtilybėmis, skatina kuo daugiau žmonių jo išmokti.

Mes dirbame, šokame, dainuojame, ir švenčiame drauge. Didžiuojamės gyvendami, apsupti miškų, tyvuliuojančių laukų, gražuolio Dysnų ežero ir ramiosios Dysnos upės. Džiaugiamės kartu nuveiktais mažais ir dideliais darbais įgyvendintais projektais ir iniciatyvomis.